Наші
відеоматеріали

Eskaro Ukraine входить
до міжнародної групи
Eskaro Group AB

Гідроізоляція

Гідроізоляційні роботи у ванній кімнаті

Волога — друг і ворог

Вода — джерело життя на Землі. І, звичайно ж, без води не може існувати жоден живий організм на нашій планеті, включаючи й людей. Крім того, вода це незамінний помічник людини в побуті. І зараз неможливо уявити собі житло, у якому немає водопроводу й каналізації. Ванна кімната, туалет, пральна машина-автомат, мийка для на кухні — ось далеко не повний перелік об’єктів будинку (або квартири), у яких використовується вода.

Однак усе має бути в міру, і надлишок води в приміщенні стає вже не помічником людини, а навпаки, може завдати чималої шкоди. «Потоп» і «повінь» у приміщенні — це справжнє стихійне лихо. І, на жаль, таке іноді трапляється. Щоби мінімізувати втрати в разі несанкціонованого протікання води в приміщенні, рекомендується вжити деякі попереджувальні заходи. І насамперед це стосується влаштування гідроізоляції в приміщеннях, у яких є вода: у туалеті, кухні, ванній кімнаті. Якщо ж вибирати пріоритетність приміщення для влаштування гідроізоляції, то це, звичайно, ванна кімната.

Необхідність гідроізоляції ванної кімнати

Причинами першочергового влаштування гідроізоляції у ванній кімнаті є не тільки теоретична можливість потопу, але й постійна підвищена вологість.

Щодня у ванній кімнаті вода потрапляє на підлогу і стіни. Зазначимо, що наявність кахельної плитки не є гарантією гідроізоляції поверхні, тому що облицювання поверхні складається з окремих плиток, між якими є компенсаційні шви. У цих швах можуть утворюватися тріщини, та й сама плитка може розколотися, і тут чекайте неприємностей, адже, як то кажуть, вода скрізь щілину знайде.

Коли розбризкана або пролита вода проникає в основу стін або підлоги, то вони стають сприятливим ґрунтом для зростання цвілевих грибків, спори яких небезпечні для здоров’я людей. А якщо води дуже багато, то вона проникає в суміжні приміщення.

Окремо зазначимо, що у ванній кімнаті має бути досить високий поріг у дверному отворі. А якщо дозволяє конструкція приміщення, то краще в підлозі влаштувати стік для води, передбачивши для цього невеликий ухил підлоги в його сторону. Якщо ж влаштування такого стоку неможливо, то компромісним рішенням може бути невелика сантехнічна «ванночка» (поглиблення в підлозі), куди зможе стікати вода.

Що ж потрібно гідроізолювати у ванній кімнаті

У ванній кімнаті рекомендується гідроізолювати:

·         всю підлогу, з невеликим (мінімум на 10 см) заходом гідроізоляції вгору на стіни;

·         стіни навколо всіх джерел вологи в радіусі 50 см.

newproject_1_original (5).jpg

Гідроізоляція для внутрішніх робіт не є фінішним покриттям. ЇЇ наносять на основу (підлогу/стіни), а потім поверхня облицьовується кахельною плиткою.


Типи гідроізоляції

Є кілька типів гідроізоляції для приміщень. Для побутових потреб найпоширенішим типом є обмазувальна гідроізоляція. Обмазувальні гідроізоляції для внутрішніх робіт можуть бути еластичними й нееластичними.

Еластичні гідроізоляції поділяються на однокомпонентні і двокомпонентні.

Однокомпонентні гідроізоляції — це готові до застосування водно-дисперсійні латексні (акрилові) мастики (наприклад Eskaro Aquastop Hydro, Grover MW301).

Двокомпонентні гідроізоляції (наприклад Eskaro Aquastop Hydro 2k) складаються з двох «напівфабрикатів», які змішуються перед застосуванням: рідкої частини (латексної дисперсії) і сухої частини (цементно-піщаної суміші зі спеціальними добавками).

Використання еластичних гідроізоляцій переважніше, тому що вони не руйнуються (не тріскаються) у разі невеликих механічних деформацій конструкції будівлі або основи, на яку вони нанесені.

Еластичні обмазувальні гідроізоляції створюють безшовну водонепроникну плівку. Для нанесення таких гідроізоляцій не потрібно ідеально вирівнювати поверхню. Їх можна наносити на більшість типових будівельних поверхонь (важкий бетон, цементну стяжку, цементно-піщану штукатурку або шпаклівку, водостійкий ГКЛ і ін.).

Для додання гідроізолювальній плівці додаткової міцності до складу еластичних гідроізоляцій можуть бути додані армувальні волокна. Наприклад, такі волокна є в гідроізоляціях Eskaro Aquastop Hydro і Eskaro Aquastop Hydro 2k.

Зміцнювальні стрічки

У разі сильної механічної деформації конструкції будівлі навіть наявність армувальних волокон у складі гідроізоляції не завжди зможе врятувати гідроізоляційну плівку від пошкодження. Тому, використовуючи обмазувальну гідроізоляцію в критичних місцях (кутах стін, стиках підлоги зі стінами, виходах сантехнічної арматури, стиках різнорідних матеріалів, трапах для стоку води та ін.) рекомендується в комплексі з рідкою гідроізоляцією використовувати ще і спеціальні зміцнювальні стрічки.

Такі стрічки бувають двох видів. Стрічки, що виконують тільки армувальну функцію (наприклад Eskaro Hydro Tape), виробляються з міцного синтетичного матеріалу, який вбирає мастику.

Стрічки другого виду крім армування виконують ще й функцію додаткового гідроізоляційного шару, тому що зроблені зі спеціального термопластичного еластомеру з впаяним у нього з двох сторін полотном із поліпропілену (наприклад Eskaro Hydro Tape 2k).

Підготовка поверхні перед нанесенням гідроізоляції

Підготовку поверхні перед нанесенням обмазувальної гідроізоляції (для зниження її витрати й підвищення адгезії до основи) рекомендується здійснювати спеціальною ґрунтовкою (наприклад Aquastop Hydro Primer). Така ґрунтовка зберігає високу залишкову липкість, створює додатковий бар’єр для проникнення вологи й може використовуватися як для вбираючих, так і для невбираючих поверхонь.

Облаштовуючи свій будинок, ми прагнемо до досконалості. І наявність гідроізоляції у ванній допоможе зберегти деяку частину вашого душевного спокою, здоров’я й коштів.