Наші
відеоматеріали

Eskaro Ukraine входить
до міжнародної групи
Eskaro Group AB

Фарбуємо деревину правильно!

 

Сучасні будівельні матеріали, як би гарні вони не були, ніколи не зможуть замінити натуральне дерево. Однак екологічні властивості деревини багато в чому роблять її вразливою з точки зору довговічності. Крім мікроорганізмів, на деревину негативно впливають вологість, перепади температури, ультрафіолет. Як правильно вибрати матеріал для захисту, щоб уникнути ранньої втрати деревиною своїх властивостей?


Секрети обробляння деревини

 

1.Типи деревини

2. Вибір і підготовка деревини

3. Вибір матеріалів для обробки

4. Обробка та особливості нанесення

5. Фактори, що впливають на колір і зовнішній вигляд

 

1. Важливо знати, яку саме породу деревини ви збираєтеся обробляти (тверду або м'яку). Тверді породи деревини – це зазвичай представники листяних порід, а м'які породи – найчастіше хвойні. Від того, яка деревина використовується для будівництва, безпосередньо залежить витрата фінішного матеріалу.

2. Первинна обробка деревини впливає на зовнішній вигляд і естетичні властивості матеріалу.

Рубана деревина - це деревина, оброблена начорно, просто знятий верхній шар кори.
 

Пиляна деревина приготовлена за допомогою пиляння. Зазвичай це кругляк, розпиляний на частини. Обробка досить груба; залишаються піднятими поздовжні волокна.
 

У струганої деревини, оброблена струганням хоча б одна площина і (або) обидва ребра.

Стругана деревина шліфується абразивними матеріалами, наждачним папером великої (20) або дрібним наждачним папером (240 розміру зерна). Це залежить від того, який виріб планують виготовляти з дерева надалі.
 

Вибір деревини за попередній обробці залежить від її подальшого застосування: стане вона меблями, підлогою, стіновий панеллю або ж буде служити фасадом або парканом.

Наприклад, для виготовлення забору може використовуватися стругана чи пиляна деревина без додаткового шліфування, а для влаштування підлоги веранди деревину потрібно обов'язково відшліфувати дрібним (240-280) наждачним папером і видалити волокна, що піднялися, та шорсткості.
 

Від обробки деревини залежить витрата ґрунтувальних і фінішних матеріалів. Завдяки оброблянню  ґрунтовкою Aura Biostop вирівнюється водопоглинання, збільшується захищеність і забезпечується зменшення витрат фінішного матеріалу.

3. Залежно від типу і призначення деревини можна вибрати відповідні лакофарбові матеріали. Багаторічна практика показала, що нові дерев'яні поверхні корисно покривати трьома шарами ЛФМ.

Перший шар – ґрунтовка. При застосуванні ґрунтовки Aura Biostop в деревину вбираються ефективні реагенти. Завдяки якісному складу зв’язувального поліпшується вологостійкість деревини. Другий і третій шар наносяться декоративним антисептиком Color Wood Aqua. Такий комплекс ґрунтовки та фінішного покриття надійно захистить деревину. 

4. Особливо ретельно слід ґрунтувати торці деревини, місця примикань при складанні конструкції. Ґрунтування проводиться широким пензлем (макловицею). Фінішне покриття слід проводити двома тонкими шарами, знімаючи надлишки пензлем. Матеріал втирається в деревину, між нанесенням шарів повинно пройти не менше ніж 12 годин. Для такого покриття ідеально підходить пензель зі змішаним ворсом.

5. Структура оброблюваної деревини істотно впливає на колір. Пористі та шорсткі поверхні мають більш високу вбираючу здатність, тому виглядають темнішими, ніж відшліфовані й гладенькі. Також на інтенсивність кольору впливає сама деревина, тому що  кожне дерево має свій відтінок. Наприклад, сосна може додавати жовтуваті нотки, дуб - сірі відтінки, а бук і ясен - рожеві. До того ж кількість нанесених шарів прямо пропорційна насиченості кольору. Слід також враховувати, що надмірна кількість шарів фінішного покриття може приховати структуру деревини, що призведе до втрати ефекту натурального дерева.