Наші
відеоматеріали

Eskaro Ukraine входить
до міжнародної групи
Eskaro Group AB

Врятуйте свої бетонні підлоги

Кожен з нас хоча б раз у своєму житті знаходився в приміщенні з бетонними підлогами, що порошать. Кроки по такій підлозі особисто мені дуже нагадують кроки американських астронавтів по поверхні Місяця. Адже після кожного кроку навколо вашого взуття піднімається сіра хмарка «місячного» пилу, який, не осідаючи, довго висить у повітрі. Здається, що сила тяжіння Землі яки-мось дивним чином зменшилася, варто тільки відштовхнутися ногою - і можна зробити величезний, неймовірний стрибок... На жаль, ця ілюзія одразу ж зникає, коли на своїх, вранці вичищених до блиску, чорних туфлях помічаєш товстий шар сірого цементного (і зовсім не «місячного») пилу. Крім того, наслідком такої підлоги в складах (або торгових залах) є пил на полицях, і головне - на товарі, що погіршує його привабливість і товарний вигляд. А шкідливого впливу цементного пилу на здоров'я людини навіть не буду торкатися...

Отже, проблема неміцних бетонних підлог, що порошать, не нова. Вона виникла відразу ж після винаходу цементу. У різний час цю проблему вирішували по-різному. Зараз теж є чимало способів знепилити і зміцнити слабку бетонну підлогу. Але перш ніж вибирати спосіб ремонту, необхідно розглянути причини зниження міцності бетону, і як наслідок - його пилення і руйнування.

Причиною низької міцності бетону є наявність в його об’ємі порожнеч - пор. На жаль, бетонну конструкцію неможливо виготовити без пор. Звідки ж вони беруться? Все пояснюється просто. Під час виготовлення бетону в ньому має бути багато вологи, яка необхідна для гідратації цементу (гідратація - хімічна реакція з'єднання цементу з водою, при якій відбувається його затвердіння). Залишки цієї надлишкової води залишаються всередині цементу, займаючи там деякий об'єм. Потім бетон висихає, вода випаровується, і на її місці залишаються порожнечі - пори.

Отже, причина встановлена! Тепер необхідно вибрати метод усунення цього недоліку. Сам собою напрошується простий спосіб ремонту - чим-небудь заповнити пори! Але тут виникає наступне питання - чим? Що може проникнути всередину монолітної мінеральної конструкції? Відповідь проста - тільки рідина. І знову питання - яка рідина? Можна запропонувати два типу «рідин». Перший тип - ґрунтовка (загальнобудівельна просочувальна ґрунтовка). Другий тип «рідини» - спеціальний засіб для просочення бетону. Виникає нове питання, а яка «рідина» краще? Для цього необхідно розібратися, з чого вони складаються, як діють і який результат обробки обома типами «рідин».

Почнемо з ґрунтовки. Ґрунтовка (вона, як правило, водорозчинна на основі акрила) - це, простіше кажучи, сильно розбавлений водою клей (клейка речовина). Під час ґрунтування частинки цього клею проникають разом з водою всередину бетону і заповнюють його порожнечі-пори. Потім вода випаровується, а клей, залишившись в порах, твердне і склеює (фізично з'єднує) частинки бетону. Бетон стає міцнішім і перестає порошити. Чудово, скажете ви, задача вирішена! Проте не так все просто, як хотілося б нам. На жаль, фізичні і хімічні характеристики затверділої всередині бетону ґрунтовки (вага, щільність, міцність, довговічність, хімічна стійкість і т. д.) сильно поступаються характеристикам самого бетону. В результаті заґрунтований бетон не є однорідним матеріалом - монолітом.

Розглянемо тепер спеціальні засоби для просочення бетону. Вони, як і ґрунтовки, теж рідини. І вони також проникають в матеріал за рахунок того, що є водними розчинами. Але на цьому схожість обох типів «рідин» закінчується. Розглянемо один із спеціальних засобів для просочення бетону - «Grover ASK 617». «Grover ASK 617» - це водний розчин активних силікатів, каталізаторів і поверхнево активних речовин (ПАР). За рахунок ПАР розчин добре проникає в пори і мікротріщини бетону. І ось тут, всередині бетону, відбувається хімічна реакція взаємодії активних силікатів розчину з кальцієм цементу. В результаті цієї реакції вільне вапно і карбонат кальцію бетону перетворюються в щільну кристалічну структуру. Ця щільна кристалічна структура заповнює пори і мікротріщини. Вона аналогічна структурі природних мінералів і має фізичні і хімічні характеристики дуже близькі до характеристик самого бетону. Крім того, ця кристалічна структура хімічно (а не фізично, як у випадку з ґрунтовкою) зв'язується (можна сказати - «зростається») зі стінками пор і мікротріщин. В результаті ми отримуємо практично однорідний матеріал - моноліт.

Після обробки бетону таким засобом до 50% підвищується його міцність, в кілька разів знижується його водопроникність. Бетон набуває прекрасну стійкість до нафтопродуктів, жирів і більшості органічних кислот. «Grover ASK 617» застосовується під час зовнішніх і внутрішніх робіт для обробки бетонних підлог, стін і інших поверхонь (цоколі і вимощення, склади, цехи, майстерні, розливні виробництва, авторемонтні підприємства, паркування та гаражі, басейни водоочисних станцій, каналізаційні колодязі і т. д.) Крім того, засіб рекомендується використовувати для оштукатурених стін (включаючи вапняну штукатурку), а також для азбоцементних плит. Нанесення засобу 
«Grover ASK 617» аналогічно нанесенню звичайної ґрунтовки: його можна наносити садовим розпилювачем, пензлем або валиком. Нанесення проводиться тонкими рівномірними шарами, кожен наступний шар наноситься після вбирання попереднього. Сподіваюся, що після прочитання цієї статті ви вже зі знанням справи приступите до ремонту неміцних бетонних підлог, що порошать. І при підборі матеріалів ваш вибір впаде не на уні-версальні, а на спеціально призначені для цього засоби.