Наші
відеоматеріали

Eskaro Ukraine входить
до міжнародної групи
Eskaro Group AB

Мокрий камінь - це красиво!

Виходячи вранці з дому на вулицю, ми мимоволі робимо глибокий вдих, щоб наповнити легені свіжим повітрям, якого нам так не вистачає всередині приміщення. Відчуття вдвічі приємніше, якщо повітря очищене від пилу нічним дощем, що вмив асфальт доріг, кам'яні паркани і фасади будинків. Особливо красиво після такого дощу , переливаючись в променях ранкового сонця, виглядають крапельки води на мокрих каменях . Однак якщо нічна злива промочилаобкладений піщаником паркан і разом з ним кам'яний фасад саме Вашого будинку, то мимоволі починаєш замислюватися про їх міцність і довговічність. Адже стихії природи - вода, разом з морозом,       вітром і сонцем здатні зруйнувати все, в тому числі і їх.

Довговічність кам'яної поверхні можна забезпечити шляхом захисту її від усього комплексу атмосферних впливів. Головними руйнуючими факторами в цьому комплексі є: вода (механічне руйнування при замерзанні; середовище для розвитку грибка і моху); стирання (руйнування при звичайному механічному впливі); сонячні промені (вигоряння кольору). В ідеалі, камінь необхідно захистити від руйнуючої сили природи. Найпоширеніший спосіб захисту - створення перешкоди атмосферним впливам безпосередньо на поверхні каменю. Існує декілька засобів для створення такої перепони, і два найпоширеніші з них це: гідрофобізатори і захисні лаки. Щоб вибрати один з цих засобів, необхідно знати, який результат буде отриманий після їх використання .


Використовуючи гідрофобізатор ми захищаємо поверхню тільки від води (створюється ефект водовідштовхувальної поверхні). Захисту від стирання і сонячних променів в цьому випадку ми не отримуємо. Крім того, застосування гідрофобізаторів не дає помітних декоративних ефектів, насиченість кольору обробленої поверхні, як правило, не змінюється.

Домогтися захисту кам'яній поверхні від усього комплексу атмосферних впливів і одночасно втілити дизайнерські задуми, допоможе тільки обробка декоративно-захисним лаком. Лак захистить камінь, від всіх головних руйнуючих факторів атмосфери, створивши на поверхні водонепроникну, міцну і що містить захист від УФ- випромінювання тонку прозору красиву декоративну плівку. Вона не тріскається, додає поверхні ефект "мокрого каменю" і легку шовковистість . Крім того лакова плівка підкреслює фактуру і насиченість кольору обробленої поверхні.

Існує два основних типи захисних лаків для каменю: на розчинниках і на воді. Лаки на розчинниках краще вбираються в основу та більш зносостійкі, тому їх рекомендуется використовувати для обробки поверхонь, які піддаються підвищеним атмосферним і механічних навантаженням. Лаки на розчинниках дорожче водорозчинних в 1,5 ... 2 рази і вимагають при нанесенні використання засобів захисту шкіри та дихальних шляхів. Менш дорогі і більш екологічні водорозчинні захисні лаки для каменю будуть ефективні на менш відповідальних поверхнях.

Прикладом захисних лаків на розчинниках і на воді є: органорозчинний - GRANIT LAKK S і водорозчинний - GRANIT LAKK Aqua . Ці напівматові акрилові лаки для декоративного оздоблення маловбираючих мінеральних поверхонь пропонує холдинг Eskaro Group AB (Швеція).

GRANIT LAKK S і GRANIT LAKK Aqua можна застосовувати як для зовнішніх, так і для внутрішніх робіт. Об'єктами застосування для GRANIT LAKK Aqua є: елементи декору приміщень, облицювання камінів, елементи фасадів і огорож, фасадна і настінна плитка, облицювання камінів. Для цих же об'єктів рекомендований і GRANIT LAKK S, але в сферу його застосування додатково входять і горизонтальні поверхні:  кам'яні тераси і тротуари, підлогова і тротуарна плитка. Ці лаки також наносяться на цеглу, бетон, клінкер, штукатурку, природний камінь (граніт та ін.), декоративну плитку зі штучного каменю і т.д.

Обов'язковою залишається підготовка поверхні перед нанесенням на неї лаку. Згадайте, що жодна жінка не почне робити собі макіяж, заздалегідь не вимивши і не витерши насухо обличчя. Оброблювана лаком поверхня також повинна бути сухою, очищеною від піску, пилу, бруду, висолів, масла та жиру. Крім того, уражені пліснявою або мохом ділянки, повинні бути, по-перше: механічно очищені; по-друге: оброблені спеціальними засобами для знищення цвілі і грибка (наприклад , засобами BIOTOL або BIOTOL Spray); по-третє: промиті водою і висушені.

GRANIT LAKK S і GRANIT LAKK Aqua рекомендується наносити тампоном, пензлем або валиком. Для отримання ефекту «мокрого каменю» на помірно вбираючій поверхні досить одного шару лаку. Якщо ж поверхня пориста, то необхідно нанести другий шар лаку - через 1 ... 2 години після висихання першого .

Холдинг Eskaro Group AB (Швеція) також пропонує кілька глянсових акрилових водорозріджуваних захисно-декоративних фасадних лаків для каменю: Aura Dekor Lack, Condor Stein Lack, Grover V451. Ці лаки схожі за властивостями (за винятком блиску) і призначенням із лаком GRANIT LAKK Aqua

Для створення додаткового декоративного ефекту (колірного рішення) на оброблюваній поверхні GRANIT LAKK Aqua можливо тонувати. Однак такий «кольоровий лак» рекомендується використовувати тільки всередині приміщення. Лакова плівка обох лаків витримує нагрівання поверхні до 80 градусів, тому вони можуть застосовуватися для обробки облицювання камінів.

Легкому видаленню забруднень з обробленою лаками поверхні сприяє наявність в них воску.

GRANIT LAKK S і GRANIT LAKK Aqua будуть не тільки надійно захищати кам'яні поверхні, але й одночасно радувати Ваше око, в будь-яку погоду створюючи ефект «мокрого каменю» - відчуття чистоти і блиску від щойно минулого дощу.