Наші
відеоматеріали

Eskaro Ukraine входить
до міжнародної групи Eskaro Group AB
Eskaro Group AB
458

Герметизування

Підбираючи матеріали для герметизації, покупцеві доводиться вибирати між безліччю товарів, різних за хімічним складом та зовнішнім виглядом, за кольором і ціною. Багато герметиків мають як переваги, так і обмеження.

Розглянемо послідовно герметики в асортименті компанії Ескаро.

АКРИЛОВІ герметики (суміші акрилатних полімерів) застосовуються для заповнення швів та герметизації стиків. Засіб має високу силу зчеплення з різними пористими поверхнями, а саме: з деревом, бетоном, цеглою, штукатуркою, гіпсокартоном. Найбільш підходить для малорухомих закладення швів і тріщин, заповнення швів по периметру віконних рам і дверних коробок. Такий герметик можна шліфувати й фарбувати. Акриловий герметик Grover A10може використовуватися для внутрішніх і для зовнішніх робіт, він нешкідливий, не має запаху, пластично-еластичний, підходить для швів із деформацією до 10 %.

                                                                                Grover A 100
КАУЧУКОВІ
герметики завоювали популярність через те, що матеріал вирізняється високою еластичністю/гнучкістю, яка не знижується з плином часу, високою стійкістю до атмосферних впливів і УФ променів, стійкістю до цвілі та грибків. Прозорий герметик GROVER R100 забезпечує водонепроникне з’єднання; його довговічність становить приблизно 20 років. Цей герметик має відмінну адгезію без ґрунтування, не вимогливий до умов зберігання. Каучуковий герметик утворює еластичний гнучкий шов. Але треба звернути увагу: синтетичний каучук містить органічні розчинники, вдихання яких шкідливо для здоров’я. Рекомендуємо використовувати цей герметик на фасадах і дахах. Переваги: можна фарбувати та застосовувати на вологих поверхнях, працювати під час дощу, має адгезію до бітуму.

                                                                               Grover R100
СИЛІКОНОВІ
герметики найбільш універсальні, вони застосовуються в побуті — для герметизації швів у ванній кімнаті й туалеті, віконних швів тощо, а також мають спеціальне призначення: герметизація протипожежних швів, герметизація вузлів побутової техніки, герметизація вузлів електронних пристроїв і плат, герметизація промислових і вуличних світильників, герметизація швів повітроводів, кріплення дзеркал, герметизація прокладок у двигунах і радіаторах. Основні переваги силікону — це унікальна стійкість до ультрафіолетового випромінювання, хімічна інертність, довговічність, дуже висока еластичність навіть після десятиліть, широкий діапазон робочих температур від -60 до +300 градусів. Усі силіконові герметики Grover містять біоцид. Особливої уваги заслуговує серія нейтральних силіконів GROVER N300.
                                                                        Grover N300
Вони абсолютно нешкідливі, не мають запаху, водночас мають приголомшливу еластичність та потужну адгезію до будь-яких пористих і непористих матеріалів. Силікони мають дивовижну самоадгезію, тобто нема потреби ретельно видаляти герметик для ремонту шва або для переклеювання деталі. З недоліків, мабуть, можна назвати лише неможливість фарбувати силікон.

У продуктовому портфелі Ескаро також представлені бітумний герметик Grover B100, який відмінно підходить для герметизації, ущільнення, заповнення тріщин у покрівлі, дренажних системах, димоходах, його можна використовувати в парниках, для герметизації, ущільнення та заповнення тріщин на дахах, фундаментах і цоколях. Цей герметик має гарну адгезію до різних будівельних матеріалів таких, як бітумні поверхні, дерево, ізоляційні плити, метал, пластик, бетон тощо. Grover B100 армований скловолокном, і незважаючи на те, що він бітумний, витримує діапазон температур від -50 до +90 градусів. Вирізняється адгезією до вологих покриттів.

                                                                           Grover B100
Для печей і камінів, де температури досягають 1500°С, застосовується ГЕРМЕТИК СИЛІКАТНИЙ. Важливо, щоби герметик для печей не містив шкідливих речовин, наприклад азбесту. Герметик GROVER F100 після затвердіння утворює вогнестійкий димонепроникний шов. Особливістю роботи з таким продуктом є необхідність прожарювання герметика в першу добу після нанесення, поступово піднімаючи температуру до 250 градусів, після чого герметик поміняє колір і буде готовий до експлуатації.

                                                                         Grover F100
Колосальними темпами зростає застосування клеїв та герметиків на основі MS-полімеру. Що ховається під назвою «MS-полімер»? MS-полімер (MS Polymer) або SMP (Silyl Modified Polymer) — основний компонент сучасних клеїв і герметиків, які не містять у своєму складі ізоціанатів і розчинників. За своєю суттю MS-полімер є поліефірною сполукою (поліуретан), у структуру якого впроваджується кремнійорганічна група, яка, реагуючи з вологою повітря, створює вбудовану кремнійорганічну структуру та водночас вулканізує полімер. У такий спосіб полімер набуває стабілізувальні властивості силіконового матеріалу, зберігаючи свої власні унікальні властивості. Зберігаючи та посилюючи позитивні властивості поліуретанових складів (чудова адгезія до будь-якої поверхні, відмінна еластичність і міцність), матеріал набуває або підвищує стійкість до ультрафіолету, води, кислот, лугів, підвищених температур та інших критичних чинників.

КЛЕЙ-ГЕРМЕТИК MS ПОЛІМЕР Grover H300 призначений для герметизації тріщин і швів у дерев’яних конструкціях всередині та зовні приміщень. Має прекрасну адгезію до пористих і непористих основ: ПВХ, бетону, пінобетону, дереву, штукатурці, цеглі.
                                                                         Grpver H300
Відмінна виштовхуваність (екструдованість), навіть у холодних місцях, стійка в’язкість широкому діапазоні температур. Герметик має багато переваг: стійкий до УФ опромінення, атмосферних опадів, температурних деформацій, MS-полімер швидко твердіє навіть за низьких температур, підходить для вологих поверхонь. Дивно, але MS-полімер може бути пофарбований «мокрим по мокрому», що ніяк не впливає на швидкість вулканізації. З недоліків можна назвати лише високу ціну й невелику еластичність.

Як і в будь-якій іншій галузі, правильність виконання робіт є невіддільною частиною досягнення успіху під час герметизувальних робіт. Наївно було б припустити, що без належної підготовки поверхні можна отримати хороший результат. Навіть ті герметики, які не вимагають попереднього ґрунтування поверхні, будуть мати хорошу адгезію (прилипання), якщо шов буде очищений від пилу і, в ідеалі, знежирений. Наприклад, відбиток пальця на гладкій поверхні може стати причиною втрати адгезії в цьому місці.

Як ми зазначили вище, герметик це все-таки не клей, й основна його функція — заповнювати порожнини та переносити коливання, бути стійким до деформацій. Ось тут звертаємо увагу на правильність співвідношення сторін під час формування шва. З’єднання має бути сконструйоване в такий спосіб, щоби глибина шва дорівнювала половині ширини шва.

За такої схеми всі деформаційні навантаження відбуваються в тілі герметика, а не в місцях примикання. Шов витримує

Розтягнення

Зсув

Стиснення

Розщеплення


Ви, напевно, не раз стикалися із ситуацією, коли навіть незначна затримка під час розгладження шва веде до того, що вже підсохлий герметик «скочується, тягнеться». Як витратити менше часу на формування красивого примикання герметика до поверхонь? Насамперед потрібно підготувати шов, обклеїти межі поверхонь малярським скотчем, заповнити шов герметиком. Залишається загладити шов змоченим шпателем або пальцем і, що важливо, відразу видалити малярний скотч.

Зробимо все правильно! І тоді результат роботи перевищить очікування.Автор статті - Роман Русинів.

%%