Наші
відеоматеріали

Eskaro Ukraine входить
до міжнародної групи
Eskaro Group AB

Зимова консервація мінерального фасаду

Що таке зимова консервація фасаду

 Зимова консервація фасаду – це необхідний захід захисту поверхні фасаду будинку в тому разі, якщо до настання зимового періоду не був завершений весь цикл оздоблювальних фасадних робіт. Зазвичай, причинами незавершеного будівництва є нестача коштів і (або) часу.

 Існує багато типів фасадів: мінеральні, дерев'яні, фасади зі скла та металу, фасади з композитних матеріалів тощо.

 На сьогодні найбільш поширеними залишаються фасади з поверхнями «мінерального» типу: бетон, цементно-вапняна та цементно-піщана штукатурка, цегла, системи «мокрої» теплоізоляції. Про консервацію саме таких типів мінеральних фасадів і буде розказано нижче.

 Для чого потрібна зимова консервація мінерального фасаду

 Якщо «недооздоблений» мінеральний фасад не «законсервувати», тобто не захистити на зиму, то комплексний вплив на нього природних чинників: вологи (дощ, сніг), температури (мороз, відлига), вітру («вітрова ерозія») здатний дуже швидко заподіяти фасаду будівлі великі ушкодження, зокрема «порвати» штукатурку та армувальну сітку, або навіть зруйнувати його. 




Одним із найбільш руйнівних процесів є накопичення в товщі фасаду надлишкової вологи (води), яка, замерзаючи, збільшується в об'ємі й призводить до його механічного руйнування.

Необхідно пам'ятати, що відновлення пошкоджень, отриманих фасадом упродовж зимового сезону, обійдеться набагато дорожче, ніж попереджувальні заходи для його консервації на зимовий період.

 Яким матеріалом можна виконати зимову консервацію мінерального фасаду

 Зимову консервацію мінерального фасаду будинку можна виконати адгезійною кварцовою ґрунтовкою, яка містить білий пігмент. Такими ґрунтовками, наприклад, є AURA Dekor Silikon Grund, AURA Dekor Grund, AURA Dekor Putz Grund, KAPRAL ST16, Condor Dekogrund 16. Ґрунтовки такого типу ще іноді називають ґрунт-фарбами, тому що як ґрунтовки вони є проміжним покриттям, а як фарби - наносяться на поверхню валиком або пензлем і мають здатність «вкривати» поверхню завдяки вмісту білого пігменту. Крім того, такі ґрунт-фарби, так само як і звичайні фарби, можна тонувати в різні кольори, а в деяких випадках, це навіть рекомендується робити.

 Як саме ґрунтовки консервують мінеральний фасад на зимовий період

 Адгезійна кварцова ґрунтовка складається з: акрилатної дисперсії, кварцового (або мармурового) наповнювача, білого пігменту – діоксиду титану, допоміжних добавок, води.

Ґрунтовка після нанесення і висихання:

- захищає поверхню від зовнішніх механічних пошкоджень (вітрової ерозії) завдяки кварцовому (або мармуровому) наповнювачу, який створює механічно міцний шар на поверхні.

- захищає поверхню від проникнення вологи із зовнішнього середовища (дощу, снігу) завдяки  вологовідштовхувальній плівці, яку утворює частина дисперсії, що залишилася на поверхні.

- зміцнює верхній шар поверхні - завдяки іншої частини дисперсії, яка проникне всередину.

Саме вологовідштовхувальна  плівка на поверхні запобігає проникненню ззовні та накопичення в товщі фасаду надлишкової вологи (води), яка, замерзаючи,  збільшується в об'ємі й призводить до механічного руйнування фасаду. Однак ця плівка пропускає пару та дає змогу фасаду «дихати», випускаючи зайву вологу зсередини будівлі.

 





Основне призначення адгезійних кварцових ґрунтовок при фасадних роботах

 Під час виконання фасадних робіт ґрунтовки такого типу використовуються як адгезійний шар для подальшого нанесення:

- готових водно-дисперсійних декоративних штукатурок типу «короїд», «баранець», та інших структурних акрилових і силікон-модифікованих штукатурок;

- мінеральних декоративних штукатурок типу «короїд», «баранець», та інших структурних штукатурок на основі цементу;

- готових водно-дисперсійних акрилових і силікон-модифікованих фасадних структурних фарб, фактурних фарб, рельєфних фарб;

- готових гладких фасадних водно-дисперсійних акрилових шпаклівок;

- мінеральних гладких штукатурок та шпаклівок на основі цементу.

Отже, матеріали, під які рекомендується наносити ґрунтовку, умовно можна розділити на матеріали зі структурною поверхнею та матеріали з гладкою поверхнею.

 Якого типу поверхні мінеральних фасадів рекомендується консервувати на зиму з допомогою ґрунтовок

 Перелік поверхонь для зимової консервації за допомогою адгезійних кварцових ґрунтовок із вмістом білого пігменту обмежується тільки поверхнями мінерального типу.

До них належать: бетон, цементно-вапняна й цементно-піщана штукатурка, цегла, а також «другий» захисно-армувальний клейовий шар у системі «мокрої» теплоізоляції, нанесений поверх утеплювача.

Необхідно нагадати, що для фінішної обробки в системах «мокрої» теплоізоляції рекомендується використовувати штукатурки типу «короїд», «баранець» та інші структурні штукатурки, а також структурну фарбу, фактурну фарбу, рельєфну фарбу.

 Ступені готовності обробки поверхонь перед зимовою консервацією за допомогою адгезійних кварцових ґрунтовок

 1. Планувалося нанесення структурного або гладкого матеріалу без системи «мокрої» теплоізоляції або планувалося нанесення системи «мокрої» теплоізоляції, але поверхня ще не утеплена.

У такому випадку рекомендується нанести на поверхню (бетон, цементно-вапняну й цементно-піщану штукатурку, цеглу) один шар адгезійної кварцової ґрунтовки з вмістом білого пігменту.

 2. Планувалося нанесення структурного матеріалу на систему «мокрої» теплоізоляції. При цьому поверхня вже утеплена, тобто вже нанесено «другий» клейовий шар поверх утеплювача.

У такому випадку рекомендується нанести на поверхню (на «другий» клейовий шар) один шар адгезійної кварцової ґрунтовки з вмістом білого пігменту.

 Увага! Адгезійна кварцова ґрунтовка з вмістом білого пігменту не призначена для нанесення для зимової консервації фасадів: на пінобетон (газобетон), ракушняк, а також на пінопластовий (пінополістирольний) утеплювач.

 Підготовка поверхні та нанесення адгезійної кварцової ґрунтовки

 Поверхня повинна бути сухою, чистою та мати достатню несучу здатність. Забруднення, відшарування, неміцні обсипаються ділянки й речовини, що знижують адгезію ґрунтовки до основи (висоли, пил, жири, мастила тощо), ретельно видалити. Тріщини та вибоїни розшити та закрити відповідним ремонтним розчином або шпаклівкою. Неміцні, пористі поверхні, або поверхні, що порошать, обробити проникною зміцнювальною загальнобудівельною ґрунтовкою. Свіжі вапняно-цементні поверхні необхідно витримати перед ґрунтуванням не менше ніж один місяць. Місця, уражені цвіллю або мохом, ретельно очистити механічно, обробити протицвілевим засобом.

Наносити адгезійну кварцову ґрунтовку можна за умов температури навколишнього повітря, основи, ґрунтовки від +10ºС до +30ºС щіткою або макловицею, хутряним валиком, поролоновим структурним валиком, розпилювачем.

Витрата на один шар: до 5 м2/л. Витрата залежить від методу нанесення і типу поверхні.

Висихання: суха на відлип через 2 години залежно від товщини шару за температури повітря +20°С і відносної вологості повітря 65%.

Через добу після нанесення ґрунтовки поверхня набуває свої захисні властивості. 

 



Ще однією перевагою нанесення адгезійної кварцової ґрунтовки перед зимовим сезоном є те, що коли відновляться фасадні роботи, то вже немає потреби наносити її ще раз. Для продовження робіт необхідно буде всього лише знепилити поверхню, тобто обробити її одним шаром проникної загальнобудівельної акрилової ґрунтовки.

 

21.05.2017

Варкута А. Г.